איך בוחרים מעצבת פנים ומה באמת חשוב לבדוק?

תכנון ועיצוב הבית הינו תהליך מורכב, בין אם מדובר בשיפוץ בית קיים ובין אם בעיצוב בית חדש, מדובר בתהליך מלא בבחירות, החלטות והוצאות כספיות.

בשנים האחרונות מרבית האנשים משכילים להעזר במעצבת פנים שתלווה אותם בתהליך, שתבין את הצרכים שלהם ותבצע תכנון מיטבי שימקסם את החלל ויאפשר להם להגשים את חלומותיהם. אך בעיקר שתדע לעשות להם סדר בעושר האפשרויות ולהוביל אותם לתהליך מדויק ונעים ככל שניתן.

אז איך בוחרים מעצבת פנים ומה באמת חשוב לבדוק?

לפני הכל, הכי חשוב בעיני הוא החיבור האישי למעצבת, לאישיות ולאופן ההתנהלות של זו שתוביל אתכם לפרויקט מושלם. חשובה תחושת הבטחון שלכם שמדובר במעצבת מקצועית ומנוסה ובד בבד, כזו שתהיה קשובה וסבלנית לצרכים ולאילוצים האישיים שלכם. לכן, אני ממליצה לפני הכל לפגוש את המעצבת ולהכיר מקרוב במי מדובר. תהיו קשובים לתחושת הבטן שלכם ותוכלו להרגיש אם יש חיבור איתה והאם זה האדם שיבין אתכם וידע ללוות אתכם בהתאם לצרכים שלכם. אל תסמכו רק על המלצות, אנחנו אנשים שונים ונותנים חשיבות שונה לדברים ולכן אינטואיציה אישית חשובה מאוד.

לא פחות חשוב, מקצועיות! מעצבת הפנים היא אשת המקצוע שאחראית להוביל אתכם לתכנון נכון, לבחירת חומרים מדוייקת ולשילובים הרמוניים. אתם חייבים לסמוך עליה! לכן בחרו באשת מקצוע יסודית, מקצועית ומדויקת שתדע להוביל אתכם באחריות ובמקצועיות לתוצאה המושלמת. בידקו מה ההכשרה המקצועית שלה, כמה ניסיון יש לה, ותעיינו בתיק העבודות שלה. דרך פרויקטים קודמים שלה ניתן ללמוד לא רק על הסגנון העיצובי אלא על הדיוק, היצירתיות, הפרטים הקטנים שמייצרים את הפתרונות והייחודיות.

בנוסף, חשוב להבין מהמעצבת את התהליך. מה אתם מקבלים בתהליך, ולא פחות חשוב, מה אתם לא מקבלים. תבינו היטב מה באחריותה, מה נדרש מכם והאם זה תואם את הציפיות שלכם. קראו בעיון את הסכם העבודה ותוודאו שאתם אכן מקבלים את כל מה שאתם צריכים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. תיאום ציפיות ימנע אי הבנות ותסכולים.

לסיכום, בנייה או שיפוץ בית הם מהפרויקטים המורכבים והמעייפים שאנו מנהלים. לכל פרויקט יש אילוצים והפתעות, בין אם אילוצים תקציביים, מבניים או אחרים, ולכן כדי להגיע לתוצאה מושלמת ישנה חשיבות רבה לאופן בו מתנהל ומתבצע הפרויקט.

אם בחרתם להעזר במעצבת פנים כדאי מאוד שתבחרו בכזו שתוכלו לסמוך עליה, שתהיו בטוחים שאיתה תגיעו לתוצאה מושלמת! בתהליך מקצועי ונעים שיתאם את הצרכים, האילוצים וכמובן התקציב שלכם ויוריד מכם הרבה כאבי ראש ולחצים.

בהצלחה !